Peelingi chemiczne

Kwas migdałowy Enerpeel MA jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy gorzkich migdałów. Jest powszechnie stosowany do leczenia trądziku różowatego jak i zapalnego. Odpowiedni dla skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwę rogową i nie powoduje silnego szczypania i podrażnień. Może być stosowany cały rok jako zabieg odświeżający.

Czas Piękna – kwas migdałowy Enerpeel MA

Kwas glikolowy – Enerpeel GA – 40 polecany do niwelowania zmarszczek płytkich typowych dla fotostarzenia lekkiego. Posiada właściowości poprawiające napięcie skóry oraz wpływa na jej przebudowę. Zmniejsza występowanie przebarwień posłonecznych, ostudy, plam soczewicowatych.

Czas Piękna – Enerpeel GA

Peeling Jessnera – Enerpeel JR mieszanka kwasów salicylowego, mlekowego z rezorcyną, przez co zyskuje bardzo szerokie działanie. Sprawdza się w walce z łojotokiem i trądzikiem. Doskonały do skóry zanieczyszczonej. Polecany do walki z przebarwieniami hormonalnymi, pozapalnymi i posłonecznymi. Warto go stosować również w przypadku fotostarzenia się skóry i zmarszczek. Kwas mlekowy zawarty w Płynie Jessnera ma właściwości nawilżające, przyczynia się do budowy ceramidów, stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Dlatego daje efekt widocznego napięcia i natychmiastowego wygładzenia skóry. Rezorcyna zaś, podobnie jak kwas salicylowy działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Intensyfikuje działanie kwasu salicylowego i podbija jego efekty.

Czas Piękna- Enerpeel JR